Poczuj się kobieco
Wyprzedaż odzieży damskiej
do -70%
Sprawdź
bluza adidas

Jak dobrać kolor włosów do typu urody?

Zmiana koloru włosów to teraz nie problem – nasze gabinety fryzjerskie oferują dosłownie całą paletę kolorów, a i półki sklepowe uginają się pod wieloma rodzajami farb o różnych kolorach. Kwestią kluczową jest jednak wybór odpowiedniego koloru dla nas – zatem dopasowanie go do typu urody. Jak to zrobić? Wystarczy skorzystać z naszego poradnika!

 

Po pierwsze: jaki mam typ urody?

To pytanie zadaje sobie z pewnością wiele kobiet. A określenie swojego typu urody nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Najprostszym, domowym sposobem na precyzyjne określenie swojego typu urody jest przykładanie do skóry srebrnej i złotej biżuterii. Jeśli złota biżuteria będzie lepiej się wyróżniać na tle Twojej skóry, to reprezentujesz ciepły typ urody i też takie kolory powinnaś wybierać (czerwień, pomarańcz, żółty). Jeśli natomiast srebro będzie się znacznie lepiej prezentować – oznacza to, że jesteś chłodnym typem urody i powinnaś stawiać na zimne odcienie – blondy wpadające nawet w niebieski i kolory natury (czyli wszelkiego rodzaju brązy, odcienie rudego itp.).

 

Po drugie: jaką jesteś porą roku?

Typy urody określa się również biorąc pod uwagę „całość”, czyli kolor włosów, kolor oczu i cerę. Nazywa się je nazwami pór roku. W tym zestawieniu blondynki o jasnej karnacji i niebieskich oczach są wiosną, natomiast te o nieco ciemniejszej karnacji to lato. Jesień to osoby, które mają włosy miedziane, rude, brąz oraz ciemniejsze oczy, natomiast zima to panie o jasnej cerze i bardzo ciemnych włosach. Na podstawie przynależności do konkretnego typu, można dopasować nowy kolor włosów. Paniom o typie urody „wiosna” poleca się wszelkie odcienie blondu – najlepiej ciepłe jego odcienie oraz brązy. Lato to typ, który doskonale wygląda w zimnych odcieniach blondu i chłodnych brązach. Jesień będzie najlepiej wyglądać w rudym, miedzianym, brązowym – nawet czekoladowym. Zima natomiast powinna stawiać na ciemne kolory – czarny lub naprawdę ciemny brąz.

 

Po trzecie: umiarkowane szaleństwo

Jeśli jesteś jasną blondynką, nie decyduj się na drastyczną zmianę koloru włosów i nie farbuj ich np. na czarno. Gwarantujemy, że nie będziesz dobrze wyglądać w takim kolorze. Wszystkiemu winien jest Twój odcień cery – jasne blondynki mają również jasną cerę, która przy czarnych włosach będzie wydawać się jeszcze jaśniejsza, zmęczona, a nawet ziemista. Podobnie rzecz się ma z osobami, których naturalnym kolorem jest ciemny. Nie powinny decydować się na platynowy blond, ponieważ ich ciemna karnacja w połączeniu z takim odcieniem będzie wyglądać źle. Dlatego też najlepiej decydować się na zmianę koloru w obrębie ok. 4 odcieni (ciemniejsze lub jaśniejsze).

Po czwarte: Refleks prawdę Ci powie!

Chodzi oczywiście o Twoje naturalne refleksy włosów. Najlepiej jeśli ocenisz ich barwę w naturalnym, dziennym świetle. Co nam mogą powiedzieć naturalne refleksy o nowym, planowanym kolorze włosów? Przede wszystkim to, że jeśli jesteś szczęśliwa posiadaczką rudawych refleksów, to śmiało możesz decydować się na taki kolor włosów.

 

Wybór odpowiedniego koloru włosów nie jest taki trudny, jak się wydaje. Należy dokładnie przyjrzeć się sobie i określić swój typ urody, a później dowolnie bawić się zalecanymi odcieniami. Oczywiście z rozsądkiem – jak widzisz, tutaj również obowiązują pewne zasady.

Oceń stylizację:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>