Poczuj się kobieco
Wyprzedaż odzieży damskiej
do -70%
Sprawdź
pier one

Jak dobrać rozmiar stanika?

Czy wiedziałaś, że większość kobiet nie wie, jaki ma rozmiar stanika? Tak, to prawda! Okazuje się, że prawidłowe określenie rozmiaru tej części garderoby jest problematyczne i w efekcie prowadzi do wybierania zbyt małego lub zbyt obszernego biustonosza – a to może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Jak samemu precyzyjnie określić swój rozmiar stanika? Oto kilka rad.

 

Źle dobrany stanik to nie tylko kwestia estetyki, to również brak wygody, a nawet problemy zdrowotne. Przecież nie podtrzymuje on należycie biustu, powodując jego nieestetyczne „obwisanie”, opadanie ramion, a nawet problemy z kręgosłupem. Boleśnie się o tym przekonało wiele kobiet – szczególnie posiadaczki obfitego biustu. Sposobem na zaradzenie temu jest przede wszystkim prawidłowy dobór stanika – a zatem trzymanie się kilku żelaznych zasad.

Po pierwsze: rozmiar stanika, czyli co?

Spotykany w naszych sklepach rozmiar stanika to składa się z liczby i litery: 75B, 80C, 70A. Co oznaczają te symbole? Pierwszy z nich – czyli liczba to rozmiar pod biustem, natomiast litera jest oznaczeniem wielkości miseczki stanika. By zatem jak najlepiej dobrać stanik, należy te wartości dokładnie określić dla swojego biustu.

Po drugie: jak zmierzyć się pod biustem?

Obwód pod biustem jest kluczowy w całym procesie dobierania stanika. To od niego zależy, czy kupimy stanik idealny – podtrzymujący biust, czy też za luźny, który nie będzie go zbierał i powodował dyskomfort. Na „podbiustowej” części stanika opiera się w końcu aż 90% ciężaru piersi! Jak zatem prawidłowo się zmierzyć? Stań prosto, wypuść powietrze z płuc i miarą krawiecką zmierz swój obwód bezpośrednio pod biustem. Pamiętaj o dosyć mocnym zaciśnięciu miary (oczywiście nie za mocno, by miara nie powodowała bólu). Odczytany wynik śmiało możesz zaokrąglić w dół – jeśli np. wyszło Ci 77 cm, możesz założyć, że Twój rozmiar to 75. Dlaczego? Miara jest sztywna i nierozciągliwa, natomiast stanik jest elastyczny i się rozciąga, a powinien mocno trzymać się ciała. Warto zatem odjąć te kilka centymetrów.

Po trzecie: idealna miseczka

By wyznaczyć swoją miseczkę musisz zmierzyć obwód biustu. By to zrobić musisz stanąć luźno i nie ściskać biustu. Miarę ułóż tak, by przechodziła przez brodawki i odczytaj wynik. Następnie wynik obwodu pod biustem oraz w biuście porównaj z poniższą tabelą:

rozmiary staników

Po czwarte: prawidłowe mierzenie stanika

Etap ten jest najważniejszy – pozwala nie tylko zweryfikować dokonane pomiary, ale również wybrać bieliznę idealnie dopasowaną do siebie. Jak prawidłowo mierzyć stanik?

  • Nowy stanik zapnij na najluźniejszą haftkę, a następnie pochyl się do przodu, by piersi się w nim idealnie ułożyły.
  • Sprawdź, czy fiszbiny stanika znajdują się tam, gdzie powinny być – czyli idealnie pod piersiami. Jeśli nie, ułóż piersi w staniku ręką.
  • Wgarnij do miseczki całą pierś – pamiętaj, że biust zaczyna się pod pachami.
  • Wyreguluj ramiączka – tak by podtrzymywały biust, ale nie uciskały skóry.
  • Wykonaj kilka skłonów i podskoków w nowym staniku – dzięki temu sprawdzisz, czy podtrzymuje on biust, a piersi nie wylatują z niego.

Jeśli stanik jest wygodny, piersi ładnie w nim leżą to możesz mieć pewność, że idealnie dobrałaś bieliznę.

Właściwy dobór stanika jest niezwykle ważny. Tutaj nie ma żadnej filozofii, stanik musi być wygodny i idealnie podtrzymywać biust. By jednak tak się stało, należy zacząć od określenia swojego rozmiaru.

Oceń stylizację:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>