Poczuj się kobieco
Wyprzedaż odzieży damskiej
do -70%
Sprawdź
bluza adidas

Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną?

Wiele osób podkreśla, że połowa sukcesu na każdej rozmowie kwalifikacyjnej to odpowiedni ubiór, który delikatnie będzie komunikował, że jesteśmy poważnym kandydatem na dane stanowisko i odznaczamy się nie tylko wiedzą, umiejętnościami, ale również klasą. Jak zatem skomponować garderobę na rozmowę kwalifikacyjną?

Specjaliści do spraw personalnych podkreślają, że ubiór i mowa ciała to coś, co robi pierwsze wrażenie. Nie bez przyczyny tyle mówi się o odpowiednio dobranym ubiorze na rozmowę kwalifikacyjną. Na początku jednak warto zadać sobie pytanie, co to tak naprawdę znaczy.

Odpowiedni ubiór – czyli jaki?

Przede wszystkim powinien być to ubiór dostosowany do panujących w firmie, do której się wybierasz, standardów. Warto zatem przed pójściem na rozmowę sprawdzić, jakie zasady w tym zakresie obowiązują. Niedopuszczalne jest przecież pojawienie się w instytucji, w której pracownicy przestrzegają dress codu w letniej sukience z gołymi plecami. Osobliwie będziesz również wyglądać, jeśli do agencji reklamowej, w której wszyscy ubierają się niezwykle luźno, przyjdziesz ubrana w 100% galowo.

Drugą sprawą jest zwrócenie uwagi na wszelkiego rodzaju „mankamenty”, przecież nawet najbardziej elegancka koszula zostanie źle odebrana, jeśli będzie wygnieciona, poplamiona lub przyszły pracodawca zauważy brak guzika.

Klasyki zawsze w cenie!

Jeśli nie masz możliwości zweryfikowania swoich ubraniowych wyborów z panującymi w danej firmie zwyczajami, bezpieczniej będzie jeśli postawisz na modowe klasyki, które sprawdzają się zawsze. Takim klasykiem z pewnością jest sukienka o prostym kroju oraz marynarka. Jak ognia należy wystrzegać się jaskrawych kolorów oraz fantazyjnych krojów, które z pewnością odciągną uwagę od tego, co masz do powiedzenia. Czerwona lub neonowo/pomarańczowa marynarka mogą nawet przyćmić Twoje doświadczenie – nawet jeśli jest ono niezwykle bogate.

Możesz również ubrać się w koszulę, materiałowe spodnie oraz baleriny – jest to nieco luźniejszy zestaw, ale równie odpowiedni co sukienka lub legendarna garsonka.

Bądź sobą!

To właściwie kardynalna zasada kompletowania garderoby na rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli nie czujesz się w sukienkach i spódnicach – włóż spodnie, jeśli nie lubisz ciemnych kolorów – wybierz jaśniejsze (w granicach rozsądku). Podczas spotkania z rekruterem masz przede wszystkim dobrze się czuć i nie udawać kogoś, kim naprawdę nie jesteś – byłoby to nieuczciwe wobec przyszłego pracodawcy.

Pamiętaj jednak o kilku zasadach, których złamać nie powinnaś:

  • Jeansy są stanowczo złym wyborem.
  • Spódnica powinna się kończyć ok. 5 cm przed kolanem, a nie 5 cm. poniżej linii pośladków.
  • Spodnie z dziurami na kolanach są niezwykle modne, ale na rozmowę kwalifikacyjną się nie nadają.
  • T-shirt zachowaj na czas, gdy już zostaniesz pracownikiem.
  • Nie przesadzaj z makijażem – delikatne podkreślenie urody będzie „akurat”.
  • Głęboki dekolt może zostać źle odebrany.

Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną? – to pytanie zadaje sobie wiele osób, niezależnie od tego, czy jest to ich pierwsza rozmowa, czy któraś z kolei. A rozwiązanie tego ubraniowego problemu jest proste – wystarczy dostosować się do kilku zasad, które zebraliśmy w tym tekście.

Oceń stylizację:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>