Poczuj się kobieco
Wyprzedaż odzieży damskiej
do -70%
Sprawdź
bluza vila

Jak walczyć z cellulitem?

Zbliża się wiosna, później lato, a tu okazuje się, że wychodząc spod zimowej pierzynki mamy cellulit. Następuje załamanie, przeglądanie tysiąca stron internetowych w poszukiwaniu sposobu do walki z tym okropieństwem, łzy w oczach i bezradność. Spokojnie. To jeszcze nie koniec świata. Na początek pomyśl, że nie ty jedna borykasz się z tym problemem, ale zdecydowana większość kobiet na całym świecie. Zrób dwa wdechy i spokojnie zapoznaj się dokładnie ze swoją zmorą.

Cellulit, medycznie – lipodystrofia, czy potocznie – skórka pomarańczowa, to nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry ud, bioder, kolan, pośladków, ramion, a nawet sutków, jak mówi internetowa encyklopedia Wikipedia. Niestety występuje u kobiet w każdym wieku, a zaczyna nas dręczyć już w okresie dojrzewania. Nie istnieje jeden, w stu procentach skuteczny sposób wyeliminowania cellulitu z naszego ciała, ale można z nim walczyć. Okazuje się, że sposobów jest mnóstwo.

Przyczynami powstawania skórki pomarańczowej jest przede wszystkim estrogen (hormon żeński), ale również dodatkowe kilogramy, niezdrowa dieta, zażywanie środków antykoncepcyjnych, a także brak ruchu, szczególnie w okresie zimowym. Proces walki z cellulitem jest długi , dlatego warto rozpocząć ją już teraz, a nie tydzień przed urlopem.

Przede wszystkim należy zmienić dietę. Zrezygnować z niezdrowych posiłków spożywanych na szybko, które dostarczają organizmowi dużej ilości kalorii. Ograniczyć spożywanie soli, węglowodanów, picie kawy i alkoholu, a także palenie papierosów.

Drugą ważną rzeczą jest aktywność fizyczna. Możecie zacząć biegać, warto pomyśleć o osobie towarzyszącej, wówczas nasza motywacja jest większą i łatwiej zebrać się na kolejny trening. Jazda na rowerze lub rolkach również dobrze wpływa na naszą kondycję. Jeśli możecie sobie na to pozwolić, zacznijcie regularnie chodzić na basen lub zapiszcie się na siłownię.

Ważny jest masaż części ciała, które zostały dotknięte przez cellulit. W drogeriach możemy kupić specjalny przyrząd, który pomoże nam w wykonywaniu prawidłowego masażu. W krem antycellulitowy również warto zainwestować, będzie napinał i ujędrniał naszą skórę. Takie samo działanie ma naprzemienny zimny ciepły prysznic, który kończymy zawsze zimnym strumieniem wody, natomiast krem stosować najlepiej dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Możemy również pić zieloną herbatę, która wspomoże spalanie tkanki tłuszczowej, a także wykonywać domowe peelingi i maseczki, których przepisy z łatwością znajdziemy w Internecie.

Pozostają oczywiście jeszcze zabiegi w klinikach piękna, jednak są drogie i trzeba je kilkakrotnie powtarzać. Jeśli możemy pozwolić sobie na taki luksus, to warto poczytać o ich ofertach, a później zasięgnąć opinii klientek, które już je wypróbowały. Nie każdy przecież musi przynosić efekty. Na wielu forach internetowych z łatwością znajdziemy oceny danych klinik i oferowanych przez nie zabiegów.

Pamiętajmy żeby się łatwo nie poddawać, ponieważ zwalczanie cellulitu nie należy do prostych rzeczy, a także o tym, że każdy organizm jest inny i inaczej będzie reagował i w różnym tempie zwalczał tą znienawidzoną przez nas kobiety skórkę pomarańczową.

Oceń stylizację:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>