Poczuj się kobieco
Wyprzedaż odzieży damskiej
do -70%
Sprawdź
bluza vila

Jak wiązać krawat?

Każdego dnia przed tym problemem postawionych jest tysiące mężczyzn – „Jak zawiązać krawat ?”, bo to o tym problemie mowa, urasta czasami do sprawy nawet honoru. Wiele osób nadal nie wie, jak prawidłowo to zrobić – dlatego też prezentujemy ten poradnik.

 

Z wiązaniem krawata jest jak ze wszystkim – trzeba wiedzieć, jak to zrobić. Okazuje się bowiem, że do każdego typu kołnierzyka koszuli, potrzebne jest inne wiązanie. Tego przynajmniej wymaga etykieta. Jak zawiązać krawat i nie zwariować – oto instrukcje krok po kroku.

 

„Four in hand” – czyli podstawy podstaw!

Mówi się o tym, że węzeł „four in hand” jest najprostszym sposobem na zawiązanie krawata i są w stanie go opanować nawet mali chłopcy. Inne nazwy tego węzła to „w czwórkę”, „węzeł staroniemiecki” lub „węzeł włoski”. Podobno wywodzi się z żeglarstwa – od stosowanych tam węzłów. Niezależnie od tego, jaką ma historię, najważniejsza informacja o tym węźle jest jednak taka, że pasuje niemal do każdego typu kołnierzyka koszuli i na każdą okazję. Jeśli zatem opanujesz „four in hand”, dużo zyskasz. Jak się do tego zabrać? Wszystko sprowadza się do 6 prostych kroków według diagramu:

OBRAZEK 1

 

„Półwindsor” – mniej formalna klasyka

Węzeł półwindsorski pasuje przede wszystkim do szerokich kołnierzyków, które odznaczają się rozstawionymi końcami. To symetryczny, klasyczny węzeł – nieco mniej formalny, niż omawiany niżej „windsor”, ale nadal bardzo elegancki. Mówi się, że jest wspaniałym wyborem dla osób, które mają długą szyję i wyrazisty podbródek. Istotny jest również sam rodzaj krawata – „półwindsor” najlepiej prezentuje się na wąskich krawatach i tych, które mają średnią szerokość. Jak zawiązać krawat w tym stylu?

OBRAZEK 2

Wiązanie typu „windsor” – złote wiązanie

Najbardziej klasycznym i eleganckim wiązaniem jest to, które nazywa się „windsorem” lub „podwójnym windsorem”. Przyjmuje się, że zostało ono wymyślone przez księcia Windsoru Edwarda VIII. Wiązanie tego typu nadaje się na te najbardziej uroczyste okazje, gdy musimy pojawić się w kompletnym stroju galowym. Wspaniale prezentuje się na kołnierzykach szerokich, o rozstawionych końcach. Samo wiązanie jest charakterystyczne – tworzy idealny, symetryczny trójkąt, dosyć duży – dlatego osoby o krótkiej szyi nie powinny tak wiązać krawatów (optycznie jeszcze bardziej ją skraca). Jak zrobić „windsora”?

RYSUNEK 3

 

Prosty „kent”

Węzeł „kent” ze względu na to, że jest bardzo szybki do wykonania nazywany jest również prostym lub szybkim wiązaniem. Sprawdza się idealnie do krótkich krawatów – z tym problemem borykają się wysokie osoby. „Kent” pasuje do wąski kołnierzyków, na okazje nieformalne lub nieco bardziej eleganckie – np. kolacja ze znajomymi. Jak zawiązać krawat w ten sposób?

RYSUNEK 4

 

Wiązanie krawata jest umiejętnością, która może się nam przydać w najmniej oczekiwanym momencie. Warto zatem przećwiczyć podstawowe wiązania i nie tylko wykorzystywać je dla siebie, ale również zaskoczyć nimi znajomych.

Oceń stylizację:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>