Poczuj się kobieco
Wyprzedaż odzieży damskiej
do -70%
Sprawdź
pier one

Modne Kino

Kiedy słyszymy hasło: „film o modzie” od razu myślimy: „Diabeł ubiera się u Prady”. Jednakże filmy fabularne, nawet oparte na pewnych faktach, nie przedstawiają prawdziwego oblicza świata mody i jego kultowych postaci. Dlatego, aby naprawdę poznać ten świat trzeba sięgnąć po filmy dokumentalne, które pokazują prawdziwych projektantów, modelki, stylistki, redaktorów i pozwalają zrozumieć zasady, którymi rządzi się moda.

„September issue”
Jest to film dokumentalny, który pokazuje proces przygotowywania wrześniowego wydania amerykańskiego Voguea, którego redaktor naczelną jest słynna Anna Wintour. To poniekąd film właśnie o niej, ponieważ jest ona kobietą wpływową, która nie tylko decyduje o tym, jak będzie wyglądała „biblia mody”, ale i kolekcje nawet najbardziej znanych projektantów. Całkowitym przeciwieństwem Anny jest dyrektor artystyczna Voguea Grace Coddington, której w filmie poświęcono także dużo uwagi. Dokument można w całości obejrzeć na Youtube.

„Valentino – the last Emperor”
Film biograficzny przedstawiający życie i twórczość jednego z najbardziej wybitnych kreatorów mody. To właśnie Valentino Garavani podniósł zawód krawca do rangi kunsztownej sztuki. Produkcja jest warta obejrzenia, ponieważ możemy w niej zobaczyć proces powstawania jednej z najdroższych i najbardziej ekskluzywnych marek świata.

„Lagerfeld Confidential”
Karl Lagerfeld zrewolucjonizował świat mody. Obecnie jest uważany za najbardziej wpływowego projektanta na całym świecie. W tym filmie możemy zobaczyć inną stronę projektanta, który szkicuje w swoim domu, pracuje z najpiękniejszymi modelkami, fotografuje, pokazuje kolekcję swoich iPodów, biżuterii, książek i charakterystycznych dla siebie wysokich białych kołnierzyków. Cały film pokazuje Lagerfelda takim jakim jest, czyli błyskotliwego i niewiarygodnie utalentowanego człowieka, który kocha luksus i świat mody, a także człowieka, który ma olbrzymią kontrolę nad swoim wizerunkiem. Dokument można w całości obejrzeć na Youtube.

„Yves Saint Laurent”
Film dokumentalny, który opowiada o kolejnym wybitnym projektancie i jego drodze do sukcesu. Możemy prześledzić krok po kroku powstawanie kolekcji, zobaczyć projektanta przy pracy i poznać go z jego prywatnej strony, jako ekscentryka oraz wiernego partnera, ponieważ w tym obrazie ujrzymy także historię uczucia, które łączyło YSL oraz Pierra Berge’a. Dokument można w całości obejrzeć na Youtube.

„The Secret World of Haute Couture”
Jeśli zawsze zastanawialiście się, kto kupuje kreacje z pokazów Haute Couture, jak się je projektuje oraz szyje, skąd sprowadza się materiały i dodatki, oraz ile takie kreacje kosztują, to ten film odsłoni wam rąbek pilnie strzeżonej tajemnicy. Jest to niezwykły dokument, który pokazuje snobistyczną i niezwykle elitarną część świata mody, do którego dostęp ma kilkaset najbogatszych i najbardziej wpływowych osób z całego świata. Całość dostępna jest na Youtube.

„Carine Roitfeld documentary”
Była redaktor naczelną francuskiej edycji Voguea, pracowała jako modelka i stylistka. Ten film dokumentalny opowiada o spektakularnej karierze i życiu prywatnym jednej z najlepiej ubranych kobiet świata i ikony współczesnej mody– Carine Roitfeld. Film znajdziecie na Youtube.

filmy o modzie

Oceń stylizację:

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>